Érdekli? – álláshirdetésben keresik Anglia új szövetségi kapitányát!

Új módszer a szigetországban: tavasszal a Liverpool is hasonlóan járt el!

Kapaszkodjunk meg: döbbenetes célt tűzött ki maga elé az Angol Labdarúgó-szövetség.
Az Angol Labdarúgó-szövetség (FA) célként tűzte ki maga elé, hogy 2028-ra az angol férfi nemzeti csapat edzőinek minimum 25 százaléka fekete, ázsiai és kisebbségi etnikai (BAME) származású legyen, míg a női válogatottnál még magasabb a kívánt arány: a szakmai stáb 50 százaléka képviselné a kisebbségeket – írja a Sky Sports.
A szervezet célja továbbá, hogy 2028-ra a teljes munkaerő 50 százalékát a nők alkossák.
Az FA szerint az ideális egyébként a 30 százalék lenne, de a minimális cél a 25 százalék, szemben a jelenlegi 19-cel.
A bejelentés érthetően kiverte a biztosítékot a szigetországban, a kommentelők hamar fején találták a szöget, a hozzászólások gyakorlatilag 100 százaléka rasszizmusként kezeli az új helyzetet. Íme, néhány komment:
„Ezt jól kitalálták Angliában!”
„Az Egyesült Királyság úgy viselkedik, mintha nem csak nézték volna, ahogy az Egyesült Államok az elmúlt években a szer hatása alá került...”
Ez katasztrófához vezet. Arra kell törekedni, hogy a legjobb szakemberek végezzék a munkát. A bőrszín vagy az etnikai háttér nem lehet tényező.
Ez diszkrimináció bizonyos etnikai csoportokkal szemben. Abszurd.”
„Ez az igazi rasszizmus.”
„Elképesztő: 2050-re már az lesz a cél, hogy a »kisebbségi« edzők adják a 100 százalékot!”
Az irányító testület az év elején úgy fogalmazott, hogy „sokkal keményebben kell dolgoznia” a Black Footballers Partnership (BFP) névre hallgató esélyegyenlőségi szervezetnek, hogy adott esetben alternatívát kínálhasson a választásra – jó példa erre Gareth Southgate szövetségi kapitány lemondása, amikor sokáig híján voltak az alkalmas jelöltnek. A BFP arra hivatkozott, hogy hiányoztak a reális, változatos hátterű hazai lehetőségek: a tavaly közzétett adatok szerint hiába volt a Premier League-játékosok 43 százaléka fekete, az edzői stábokban nem jelentkezik a hasonló arány.
Ezt is ajánljuk a témában
Új módszer a szigetországban: tavasszal a Liverpool is hasonlóan járt el!
Az FA a női válogatott szakmai stábjában is törekszik az etnikai sokszínűség növelésére, az U17-es korosztályig bezárólag a jelenlegi négyhez képest 15 százalékos aránycélt tűzött ki.
A vágyott számadatok szerepelnek az FA új, négy évre, egyenlőségről, sokszínűségről és befogadásról szóló stratégiai dokumentumában, amely a „Diszkriminációmentes játék” címet viseli.
A stratégia meghatározza, hogy az FA hogyan kívánja javítani a résztvevők és tisztségviselők sokszínűségét az angol futball minden szintjén, illetve előmozdítani a befogadást az oktatás javításával. A szövetség már az idény elején bevezetett egy szabályt, amely kötelezővé tette a munkaerő diverzitási adatainak jelentését az angol bajnokságban szereplő összes profi klub számára. A szabály az idei kiírás elején lépett életbe, és a kluboknak nyáron, majd azt követően kétévente kell benyújtaniuk jelentéseiket.
Ezt is ajánljuk a témában
Gary Lineker kitalálta, hogy ki lenne a megfelelő megoldás.
Mark Bullingham, az FA vezérigazgatója elkötelezett a projekt mellett, és igyekszik a szövetség minden partnerével együttműködni.
„A diszkrimináció kezelése az egyik alapvető törekvésünk, egységet szeretnénk a sportágban, hogy szembenézzünk ezzel a társadalmi problémával. Új stratégiánk révén a futball területén együttműködő partnereinkkel ösztönözzük a befogadást és a játék minden szintjén küzdünk a diszkrimináció ellen.
Láttuk, hogy a futball ereje hogyan hozhatja össze a közösségeket és ünnepelheti a sokszínűséget. Továbbra is szeretnénk felhasználni befolyásunkat, hogy pozitív és tartós változást hozzunk létre, amelyre mindannyian büszkék lehetünk”
– hangsúlyozta Bullingham.
Ezt is ajánljuk a témában
Thomas Tuchel győzelemmel kezdett az angol válogatott élén.
A Kick It Out rasszizmus ellenes szervezet vezérigazgatója, Samuel Okafor összességében elégedett, hogy elindultak a megoldás felé, de újabb csatlakozókban látja a továbblépés kulcsát.
„Üdvözöljük az FA elkötelezettségét a labdarúgás makacs problémájának megoldása mellett, örömteli, hogy a befogadás ösztönzését és a diszkrimináció elleni küzdelmet az új stratégia részeként értelmezik.
Az egész futballnak összehangolt erőfeszítéseket kell tennie az edzői és játékvezetői sokszínűség és a futball befogadóbbá tétele felé.
A cél: minél több ember ösztönzése a diszkrimináció felismerésére és bejelentésére. Pozitív, hogy az FA átlátható célokat tűzött ki a saját munkatársaira nézve, köztük az angol edzői stábra is. De fontos, hogy ezt ne csak az FA-tól, hanem más irányító testületektől és kluboktól is lássuk” – tette hozzá Samuel Okafor.
Ezt is ajánljuk a témában
Még a szponzor is tombol a történtek után.
Fotó: X/The FA